T.C. Sağlık Bakanlığı Sakarya Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi
Sakarya İl Sağlık Müdürlüğü
T.C. Sağlık Bakanlığı Sakarya Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi

Facebook Twitter Google Plus Linkedin

ACİL TIP

Güncelleme Tarihi: 31/10/2018

 

     Sakarya Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Acil Servisi ilimizin en büyük ve en yoğun Acil Servisi’dir. Ülkemizdeki tüm acil servisler arasında günlük ortalama 1500 hasta başvurusu ile ilk on acil servis içinde yer almaktadır. 2012 yılında taşındığı merkez kampüs binasında yaklaşık 2500 metrekare alanda 7 gün 24 saat kesintisiz hizmet vermektedir.
     
     Bünyesinde bulundurduğu Yeşil Alan poliklinikleri Travma muayene alanı, Sarı ve Kırmızı Alanla, Kritik Bakı Alanı, Resüsitasyon (yeniden canlandırma)alanları, Müşahade Odaları, Acil Laboratuvar, Enjeksiyon ve Pansuman Odaları, Bilgisayarlı Tomografi, Röntgen, Laboratuvar  ve Sosyal alanı ile Sağlık Bakanlığı tarafından 3. Düzey olarak tanımlanmış bir Acil Servis’tir.

     Bir Acil Tıp Profesörü, 1 Acil Tıp Doçenti, 12 Acil Tıp Uzmanı, 12 Araştırma Görevlisi ve 19 Pratisyen hekimden oluşan doktor kadrosunun yanında 50 hemşire, 15 sağlık memuru, 36 sekreter ve 31 yardımcı sağlık personeli ile hizmet vermektedir. Her türlü acil müdahalenin yapılabildiği donanıma ve imkana sahip olan acil servisimizde 30’u monitörize olmak üzere toplam 65 sedyede hasta takibi yapılmaktadır.