T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI Sakarya İl Sağlık Müdürlüğü Sakarya Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi

T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI Sakarya İl Sağlık Müdürlüğü Sakarya Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi

Facebook Twitter Google Plus Linkedin

GÖZ HASTALIKLARI

Güncelleme Tarihi: 09/07/2018

     Kliniğimiz kuruluş tarihi olan 2007 yılından beri göz hastalıklarının tanı ve tedavisi alanında hizmet vermektedir. Acil ve poliklinik hizmetlerinin yanı sıra göz hastalıklarına özgü, bilgi ve tecrübe gerektiren yan dal hizmetleri vermektedir. Yan dal hizmetleri Medikal ve Cerrahi Retina, Kornea, Glokom, Şaşılık, Okuloplasti birimlerinden oluşmaktadır. Ayrıca özellikli Yenidoğan Fundus Muayenesi (Prematüre Retinopatisi (ROP)) kliniğimiz deneyimli ve Sağlık Bakanlığı sertifikalı hekimleri tarafından yapılarak takip ve tedavisi gerçekleştirilmektedir.

    Kliniğimizde yılda ortalama 80.000 hasta muayene edilip ileri tetkik ve tedavisi planlanmaktadır. İleri  tetkik amacı ile kliniğimiz bünyesinde Optik Koherans Tomografi (OCT), Fundus Floresein Anjiyografi (FFA), Korneal Topografi, Optik Biyometri, Biilgisayarlı Görme Alanı (BGA), Pakimetri, Oküler Ultrasonografi, Görüntülemeli Oftalmoskopi cihazları bulunmaktadır.

    Ayrıca medikal ve cerrahi dışı tedavide Argon Laser, Yag Laser cihazlarımız mevcuttur.

    Kliniğimiz faaliyetleri Sakarya Üniversitesi Tıp Fakültesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Korucuk Kampüsünde bulunan 14 yataklı Göz Hastalıkları Servisinde verilmektedir. Yılda ortalama 4200 ameliyat yapılan kliniğimizde Katarakt cerrahisi, Glokom cerrahisi, Vitroretinal cerrahi, Şaşılık cerrahisi, Gözyaşı sistemi cerrahi, Göz kapağı okuloplastik cerrahi ameliyatları gerçekleştirilmektedir.

    Ameliyatlar lokal ve genel anesteziyle erişkin ve çocuk hastalarda yapılmaktadır.

    Uzmanlık eğitimi verilen kliniğimizde asistanlar akademisyenler ve uzmanlar eşliğinde, yoğun poliklinik ve ameliyathane temposu içerisinde eğitilmekle beraber bilimsel araştırmalara katılımları teşvik edilmektedir.

    Kliniğimizde güncel bilimsel gelişmeler takip edilmekte; yapılan bilimsel araştırmalar yurt içi ve yurt dışı dergilerde yayınlanmakta, toplantılarda sunulmaktadır.

Kadromuz

Prof. Dr. Gürsoy ALAGÖZ             Klinik, İdari ve Eğitim Sorumlusu

Doç. Dr. Erkan ÇELİK

Yrd. Doç. Dr. Nilgün ÖZKAN AKSOY

Op. Dr. Şule BAHADIR COŞKUN

Op. Dr. Özlem BURSALI

Op. Dr. Burçin ÇAKIR

Op. Dr. Sibel ALİŞAN

Op. Dr. Emine DOĞAN

Op. Dr. İsa YUVACI

Op. Dr. Mahmut ATUM

Op. Dr. Sedat ÖZMEN

Op. Dr. Ali Altan Ertan BOZ

Op. Dr. Kübra ÖZATA GÜNDOĞDU

Op. Dr. Esra EMRE