Doğum Salonu ve Bekleme
25 Eylül 2023

DOĞUMHANE ÜNİTESİ

Gebelerin; doğum öncesi, doğum anı ve doğum sonrası dönemde gelişebilecek komplikasyonlara anında ve doğru müdahale edilebilmesi ve sağlıklı bir dönem geçirilebilmesi için kadın doğum ve bebek sağlığı açısından donanımlı hastanelerde hizmet alması gerekir.

Hastanemiz Doğumhane Ünitesi Ekibi, kadın doğum ve bebek açısından sağlıklı doğum ve riskli doğum yönetiminde gerekli eğitimleri almış olan sağlık çalışanlarından oluşturulmuştur.

DoğumhaneÜnitesi_2022_01a.jpg

Doğumhane Ünitemiz 11 adet TDL (Travay, Doğum, Lohusa) odasından oluşmaktadır. Gebelerimizin kendilerine özel TDL odalarında, gebenin konforunu sağlayan fonksiyonel Doğum Yatağı ve bebeğinin ilk bakımlarının yapılabileceği Radyant Isıtıcı yer almaktadır.

Gebenin doğum sürecinde kendisine destek sağlayacak refakatçisi için de Refakatçi Koltuğu yer almaktadır.

TDL odalarımızda gebeye özel tuvalet ve banyo mevcuttur.

DoğumhaneÜnitesi_2022_3a.jpg

Doğum sonrasında Anne-Bebek bağlanması için Anne Dostu ve Bebek Dostu hastane kriterlerine uygun olarak tensel temas kurmalarına ve emzirmeye özen gösterilir.

Her TDL odamızda bulunan pilates topu ve pilates matı ile doğumun seyrini pozitif yönde etkileyecek uygulamalar yapılmaktadır.

TDL odalarımızda bulunan ekran ile sözsüz, doğa manzaralı videolu müzikler eşliğinde doğum dalgaları karşılanmaktadır.

Alanlarında tecrübe sahibi kadromuz ile doğum aktif olarak desteklenmekte ve Travay Süreci ilaçlı (epidural teknik / kombine teknik) veya ilaçsız olarak hafifletilmeye çalışılmaktadır.

Bakımlarımız bireyselleştirilmiş ve kanıta dayalı uygulamalardır.

Hekim ve Ebe kadrosu olarak her an gelişmekte olan literatür taranıp güncel bilgiler eşliğinde bakım sağlanmaktadır.


Doğumhane Ünitemizde, alanlarında donanımlı Uzman Hekim, Asistan Doktor ve tecrübeli Ebelerimiz doğumun fizyolojik ve psikolojik yönünü desteklemek için bu mucizevi yolculukta hazır bulunmaktadır.

Sağlıklı doğumlar dileklerimizle…DOĞUMHANE ÜNİTESİ TANITIM VİDEOSU


  • DoğumhaneÜnitesi_2022_01.jpg
  • DoğumhaneÜnitesi_2022_1.jpg
  • DoğumhaneÜnitesi_2022_2.jpg
  • DoğumhaneÜnitesi_2022_3.jpg