SEAH’TA EBELER GÜNÜ KUTLAMASI
Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesinde (SEAH) Ebeler Günü kutlaması yapıldı.
![SEAHta Ebeler Günü Kutlaması SEAHta Ebeler Günü Kutlaması](https://dosyahastane.saglik.gov.tr/Resim/933276/0/seahtaebelergunukutlamasi8ajpg.png)
YAŞAMA DOKUNAN MUCİZE ELLER
İnsan hayatının başlangıcında yer alan Ebelik yüklendiği önemli misyonla toplum için vazgeçilmez bir meslek olmuştur. Ebeliğin önemi tüm Dünyada vurgulanmaya başlamıştır. 2023 yılı Aralık ayında UNESCO, Ebelik mesleğini ‘ Somut Olmayan Kültürel Değerler Miras Listesi’ne aldı ve Ebeliğin gelecek nesillere aktarılması gereken bir değer olarak belirledi.
![SEAHta Ebeler Günü Kutlaması SEAHta Ebeler Günü Kutlaması](https://dosyahastane.saglik.gov.tr/Resim/933268/0/seahtaebelergunukutlamasi1ajpg.png)
Kadın Hastalıkları ve Doğum Kliniğinin katkılarıyla Ebelerimizin 5 Mayıs Dünya Ebeler Günü bir etkinlikle kutlandı.
Etkinlikte Başhekimimiz Prof. Dr. Fikret Halis, Başhekim Yardımcımız Op. Dr. Hatice Sıçramaz, Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Selçuk Özden, Kadın Hastalıkları ve Doğum Klinik İdari Şefi Doç. Dr. Hilal Uslu Yuvacı, Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Prof. Dr. M. Sühha Bostancı ve Sağlık Bakım Hizmetleri Müdür Yardımcısı Filiz Kuni konuşmalarıyla Ebelik mesleğinin önemini vurgulayarak Ebelerimizin gününü kutladı.
![SEAHta Ebeler Günü Kutlaması SEAHta Ebeler Günü Kutlaması](https://dosyahastane.saglik.gov.tr/Resim/933278/0/seahtaebelergunukutlamasi9ajpg.png)
Müzik dinletisi ile devam eden etkinlikte Ebelerimiz için unutulmaz anlar yaşandı.