Laparoskopik Cerrahi Kursu
09 Nisan 2021

     Sakarya Tıp Fakültesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Kliniği koordinasyonunda Laparoskopik Cerrahi Kursu düzenlendi.

 

     Sağlık Bakanlığı Sakarya Üniversitesi Tıp Fakültesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Kliniği ve Jinekolojik Endoskopi Derneği (JED)’ in birlikte organizasyonu ile düzenlenen “Laparoskopik Cerrahi Kursu” 16 Şubat 2020 Pazar günü Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesi (SEAH)’ nde gerçekleştirildi. Açılışını Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ramazan Akdemir’ in yaptığı kursu Sakarya Tıp Fakültesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Kliniği öğretim üyeleri dışında Ege (Prof. Dr. Fatih Şendağ, Doç. Dr. Ali Akdemir), Eskişehir Osmangazi (Prof. Dr. Hikmet Hassa), Yeditepe (Prof. Dr. Orhan Ünal, Prof. Dr. Gazi Yıldırım) ve Sağlık Bilimleri (Doç.Dr. Hasan Terzi ve Doç.Dr. Nida Bayık) Üniversitelerinden katılan öğretim üyeleri düzenlediler. Kurs çoğu farklı illerden gelen 70 Kadın Hastalıkları ve Doğum uzmanının katılımıyla gerçekleştirildi.

     Kursta SEAH ameliyathanesinden aynı anda 2 odada yapılan endoskopik ameliyatların monitör görüntüleri, dönüşümlü olarak konferans salonuna yansıtıldı. Ameliyat sırasında konferans salonundaki kursiyerlerin de operatörlere soru sorarak, eğitime aktif olarak katılımı sağlandı.

     Kursun yerel koordinasyonunu Prof. Dr. A. Serhan Cevrioğlu ve Opr. Dr. Mehmet Musa Aslan gerçekleştirdi. JED başkanı Prof. Dr. Gazi Yıldırım düzenlenen kursun bilimsel seviye ve teknolojik imkanlar yönünden, Avrupa ve Amerika da düzenlenen benzer kurslar düzeyinde olduğunu, ülkemizde bu düzeyde bir bilimsel aktivitenin düzenlenebilmesinin gurur verici olduğunu söyledi. 
  • laparoskopik_cerrahi_kursu_2020_1.jpg
  • laparoskopik_cerrahi_kursu_2020_2.jpg
  • laparoskopik_cerrahi_kursu_2020_3.jpg
  • laparoskopik_cerrahi_kursu_2020_4.jpg
  • laparoskopik_cerrahi_kursu_2020_5.jpg
  • laparoskopik_cerrahi_kursu_2020_6.jpg