Hastanede Covid-19 Tedavisi Süren Genç, Aşı Olmamanın Pişmanlığını Yaşıyor
14 Eylül 2021

Hastanede Covid-19 Tedavisi Süren Genç, Aşı Olmamanın Pişmanlığını Yaşıyor

Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesi Covid-19 Yoğun Bakım Ünitesinde zorlu tedavi süreci devam eden 28 yaşındaki Murat Memiş, herkese aşı yaptırmaları tavsiyesinde bulundu.


Murat Memiş,
iş yerindeki arkadaşlarının PCR testinin pozitif çıkması üzerine ateş, öksürük ve nefes darlığı şikayetiyle 30 Ağustos'ta Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne başvurdu.

Testi pozitif çıkan Memiş,
şikayetlerinin artması üzerine 10 gün önce Covid-19 Yoğun Bakım Ünitesi'ne yatırıldı.

Burada tedavisi süren
Memiş,
aşı yaptırmamanın pişmanlığını yaşıyor.


"Bu işin çözümü aşı, başka tedavisi yok." diyen Memiş, insanlardan aşılarını bir an evvel yaptırmalarını istedi.


"Zamanı gelince hemen aşılarımı olacağım"


Yaşadığı zorlu süreci anlatan Murat Memiş, iş yerinde birkaç arkadaşının pozitif çıkması üzerine test yaptırdığını belirterek:

"Tedavim bir süre evde devam etti. Durum kötüleşti, daha sonra hastaneye yattım. Ateş, öksürük, tat koku kaybı, nefes darlığı yaşadım." diye konuştu.


AşıOlmamPişmanlığı_1.jpg

Bir gün normal serviste yattıktan sonra durumunun kötüleşmesiyle yoğun bakıma alındığını aktaran Memiş, aşı olmadığı için pişmanlık duyduğunu dile getirdi.

Memiş, hiçbir kronik rahatsızlığının olmadığını vurgulayarak, şunları kaydetti:

"Aşı olmadım, gerçekten çok önemli bir detaymış. Çok kötü bir şey bu hastalık, insan buraya yatınca anlıyor. Herkese bir an önce aşısını olmasını tavsiye ediyorum. Bir an önce aşılarını olsunlar. Aşı olmamanın pişmanlığını burada yaşadım. Kimse geciktirmesin, bir an önce aşısını olsun. Bu işin çözümü aşıdan başka bir şey değil. Yoğun bakım çok zor bir süreç, insanı çok zorluyor. Buradaki sağlık çalışanları çok zor şartlar altında çalışıyor. Allah onlardan razı olsun, çok ilgileniyorlar. Bu işin çözümü aşı, başka tedavisi yok. Ben de hastaneden çıktıktan sonra zamanı gelince BÜTÜN AŞILARIMI HEMEN OLACAĞIM."


AşıOlmamPişmanlığı_MANŞET.jpg

  • AşıOlmamPişmanlığı_MANŞET.jpg
  • AşıOlmamPişmanlığı_1.jpg

 

 

Kaynak: Anadolu Ajansı