Şehit Annesi Ameliyatla Sağlığına Kavuştu ​
02 Şubat 2022

Şehit Annesi Ameliyatla Sağlığına Kavuştu

2004 yılında Muş’ta şehit düşen Suat Tanyel’in annesi Ayşe Tanyel, Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesinde (SEAH) geçirdiği bir operasyonla sağlığına kavuştu.

Başhekim Doç. Dr. Fikret Halis’inde katıldığı ameliyat sonrası konuşan Ayşe Tanyel, “Allah hepsinden razı olsun, beni sağlığıma kavuşturdular” dedi.

2004 yılında Muş’ta meydana gelen askeri konvoyun karıştığı trafik kazasında şehit düşen Suat Tanyel’in Erenler İlçesinde yaşayan annesi Ayşe Tanyel, bir süre önce rahatsızlanarak hastaneye başvurdu.

Sakarya Valisi Yönlendirdi
Özel bir hastanede yapılan tetkikler sonucunda sıralı 2 ameliyat olması gerektiği belirtilen Ayşe Tanyel’in sağlık durumunu öğrenen Erenler Kaymakamı Günhan Yazar ve Sakarya Valisi Çetin Oktay Kaldırım, ziyaret sonrası Ayşe Tanyel’i SEAH’a yönlendirdi.

Başhekim Ameliyat Etti
Böbreklerinden birinin tamamen taşla kaplandığı tespit edilen şehit annesi Ayşe Tanyel’in durumunu öğrenen SEAH Başhekimi Doç. Dr. Fikret Halis, kendi ekibiyle Tanyel’i ameliyata aldı.

SEAH Üroloji Kliniği bölümüne yatan şehit Annesi Ayşe Tanyel, yapılan hazırlık sonrasında SEAH Başhekimi Doç. Dr. Fikret Halis ve ameliyat ekibi Op. Dr. Recep Burak Değirmentepe, Dr. Burak Uysal, Dr. Kemal Demirhan, hemşire Elif Bilgen ve hemşire Mutlu Bakan tarafından ‘Perkütan Nefrolitotomi’ tekniği ile ameliyata alındı. Sırtından 1 santimetrelik bir delik açılan Ayşe Tanyel, gerçekleştirilen başarılı operasyonla sağlığına kavuştu. Böbreği tamamen taşla kaplanan Tanyel, ameliyattan sonra Üroloji Kliniğinde 3 gün boyunca gözetim altına alındı.

 ŞehitAnnesiAmeliyatlaSağlığınaKavuştu_1.jpg

3 Gün Ağırlandı
Ameliyat sonrasında Üroloji Kliniğinde kontrol amacıyla 3 gün boyunca ağırlanan şehit annesi Ayşe Tanyel’e burada çalışan Dr. Esat Ünal, Servis Sorumlusu Hemşire Ayşe Reis ve Hemşireler Melike Çapraz, Şükran Avar ve Osman Susar hizmet verdi.

Şehit annesi Ayşe Tanyel’i bir an olsun yalnız bırakmayan sağlıkçılara Tanyel’den de teşekkür geldi.

Öte yandan hastanede valilikten de bir ziyaret gerçekleştiği belirtildi.

ŞehitAnnesiAmeliyatlaSağlığınaKavuştu_2.jpg

Konuyla ilgili olarak konuşan SEAH Başhekimi Doç. Dr. Fikret Halis, “Böbrek taş hastalığı toplumumuzda çok sık görülen bir hastalık. Teyzemiz bize başvurduğunda ise tüm böbreği taşla kaplanmıştı. Sürekli yan ağrısı çekiyordu. Son derece deneyimli olduğumuz kapalı taş cerrahisi tekniği ile ameliyathanede tüm taşlarını temizledik. Artık sağlıklı bir böbrekle hayatına devam edecek şekilde de hastamızı sağlığına kavuşturduk. Bu noktada mutluyuz, gerçekten kliniğimiz bu cerrahi operasyonda son derece deneyimli hale geldi. Tüm ekibimizle birlikte çok rahat ve en modern şekilde bu tedavileri yapmaktayız” dedi.

Şehit Anneleri Bize Emanet
Her hasta gibi Ayşe Tanyel’in de kendilerine emanet olduğunu ancak bir şehit annesi olması nedeniyle kendisine daha da özendiklerini belirten Doç. Dr. Fikret Halis, “Hastamız aynı zamanda bir şehidimizin annesi. Biliyorsunuz ki şehitlerimizin annesi bizlere emanettir. Bizde bu özveri ve özenle kendisine gerekli tedavileri yapmak için her türlü ayrıntıyı göz önüne alarak hastanemizde kendisini ağırladık” ifadelerini kullandı.

Geçirdiği ameliyat sonrası sağlığına kavuşan Ayşe Tanyel, “Şehit annesiyim, Muş’ta şehit oldu çocuğum. Çok ağladım hala da aklıma geldikçe kahroluyorum. 2 yıldır ağrım var, en sonunda bir doktora gittim; taş var,  ameliyat olacaksın, 2 kez ameliyat olmam gerekebilir dediler, ben de korktum. Sonra buraya SEAH’a geldik, Başhekim ile görüştüm. Bizzat benimle ilgilendi, beni kurtardı. Ameliyatı o yaptı, ondan Allah razı olsun. Başhekim Fikret Halis beni bu illetten kurtardı” şeklinde konuştu.

“Çok Memnun Kaldık”
Ayşe Tanyel’in eşi Mehmet Tanyel ise Vali ve Kaymakamın kendileriyle çok ilgilendiğini belirterek, “Allah razı olsun Başhekimimizden, hastanemizde çok güzel. Buradaki herkes bizlerle çok ilgilendi. Sayın Valimiz ve Kaymakamımızda eşimin sağlık durumunu çok yakından takip ediyor. Bizlerle çok ilgileniyorlar. Hastanede de çok ilgilendiler, eşim sağlığına kavuştu. Herkese çok teşekkür ediyoruz” dedi.


ŞehitAnnesiAmeliyatlaSağlığınaKavuştu_MANŞET.jpg